Skip to content

W niedzielę 30 sierpnia 2020 r. w Przylądku MIAMI WARS nad Wisłą (Bulwar Zaruskiego) odbyło się zorganizowane przez naszą fundację wydarzenie
Zamień winyl na sztukę. Z polską muzyką winylową w tle

Wydarzenie zostało sfinansowane przez dzielnicę Śródmieście m. st. Warszawy.

Kultura winylowa to nasze dziedzictwo i teraźniejszość.

Wyraża się zarówno w powrocie do klasyki wszystkich stylów muzycznych pierwotnie wydawanych na winylu, jak i wydawanych w ten sposób całkowicie współczesnych utworów. Obecnie wszystkie liczące się wydawnictwa muzyczne, także te niszowe, wydają w ten sposób część swoich nakładów.

Co być może najważniejsze, miłośnicy płyty winylowej tworzą różnorodną, międzynarodową społeczność, która posiada wybitne walory integrujące wspólnoty lokalne i pokolenia. Kultura winylowa ma jednoznaczny, pozytywny wydźwięk społeczny i generuje wyłącznie pozytywne emocje. Jest tą częścią kultury, która może włączyć się w budowanie szerszej miejskiej wspólnoty.

Nasze projekty >> Zamień winyl na sztukę

I tym razem okazało się, że kultura winylowa nikogo nie wyklucza. Wydarzenie przyciągnęło wiele warszawianek i warszawiaków starszych i młodszych, dorosłych i młodzież, całe rodziny, a także odwiedzających Warszawę turystów i mieszkających tu cudzoziemców.

Całemu wydarzeniu towarzyszyły dj-sety grane wyłącznie z czarnych płyt. Zapoznawały odbiorców z różnorodnością muzyki, w tym polskiej muzyki rozrywkowej będącej tematem przewodnim wydarzenia.

Inspirację dla uczestników stanowiła wystawa okładek płyt winylowych autorstwa sławnych polskich grafików starego i młodego pokolenia, m. in.: Rosława Szaybo, Marka Karewicza, Andrzeja Pągowskiego, Jacka Walesiaka, Dawida Ryskiego, Nawera, Forina, Full Metal Jacket.

 

W strefie warsztatowej artyści amatorzy mieli możliwość rozwinąć swoje twórcze pasje tworząc autorskie projekty na płytach winylowych i okładkach do nich. Stworzone samodzielnie dzieła miło było zabrać do domu.

 

Szanujemy środowisko!

Daliśmy drugie życie zużytym płytom i okładkom, do malowania na nich używaliśmy nietoksycznych markerów, a stoły warsztatowe zostały zabezpieczone papierem pakowym.

Naszymi partnerami byli: Radio Kampus, Montana Cans PL , Miasto Stołeczne Warszawa – Dzielnica Śródmieście.

 

 

Fotografie z przebiegu wydarzenia zobaczycie tutaj